O nas

Jagna Nowotarska

Nazywam się Jagna Nowotarska, jestem instruktorem obedience i zawodnikiem od lat już prawie piętnastu. Prowadzę też konsultacje behawioralne.

Z obedience połączyło mnie przeznaczenie – bo jak inaczej nazwać sytuację, w której mimo epizodów trenowania innych sportów i tak wracałam do obedience? – i po kilku latach pracy z własnym psem zaczęłam także uczyć innych. W tej chwili jestem teamleaderem klubu obedience Machina Obedience, w którym trenuję moich zawodników do startów w zawodach. Fascynują mnie też inne sporty kynologiczne, których elementy chętnie włączam w treningi obedience i wychodzę z założenia, że im bardziej różnorodnie, tym lepiej (i przyjemniej). Uważam, że praca z psem sportowym powinna być możliwie holistyczna i obejmować życie na co dzień, treningi ogólnorozwojowe, specjalistyczne i także inne aktywności, które będą pozwalały na odpoczynek psiemu ciału i mózgowi.

Mam trzy psy – staruszka Kelta, groenendaela, z którym startowałam na MŚ Obedience w 2013 roku, borderkę Teklę, która została wycofana ze startów z przyczyn zdrowotnych oraz młodziutką suczkę bc Aku – małą Włoszkę, która jeszcze musi dorosnąć do bycia poważnym psim sportowcem.

Z wykształcenia jestem antropologiem kulturowym, a prywatnie szaloną kucharką (zwłaszcza w dziedzinie pieczenia idealnej bezy), chodzę po górach i trenuję poledance.

Ola Parzyszek

Cześć, nazywam się Ola Parzyszek i jestem instruktorem szkolenia psów, certyfikowanym behawiorystą/zoopsychologiem oraz zapalonym obediencowcem. Szkoleniem psów zajmuję się od 2016 roku, wtedy też ukończyłam kurs trenerski i odbyłam praktyki w jednej z warszawskich szkół, w której później prowadziłam zajęcia. Bardzo szybko na mej drodze pojawiło się obedience, które stało się moim sportem numer jeden i jest nim do dziś.

Swoją wiedzę zdobywałam (i nadal zdobywam) na kursach i seminariach z zakresu psiego behawioru, emocji i obedience. Uważam, że bez wiedzy z zakresu behawioru ciężko być dobrym trenerem, a brak umiejętności trenerskich często przeszkadza w kompleksowej pomocy behawioralnej, dlatego też stawiam na ciągłe poszerzanie wiedzy i dokształcanie się – uwielbiam to!

W życiu towarzyszą mi dwie suczki, adoptowana kundelka Alfa, przez którą to całe psie szaleństwo i pasja się zaczęły oraz borderka Brona,  która pojawiła się u mnie z miłości do obedience. Prywatnie uwielbiam las, najlepszy urlop spędzam w górach, a w aucie słucham tylko podcastów kryminalnych oraz Stachurskyego.

KONTAKT
Jagna Nowotarska 795 063 444
Ola Parzyszek 665 249 791
howtoobedience@gmail.com

Możemy się spotkać w Warszawie i okolicach